• : 0543 944 2523
Tercih Otomotiv Oto Tamir Şanlıurfa Eyyübiye 05425463480 - Eyyübiye, Şanlıurfa

Firma Hakkında

Tercih Otomotiv Oto Tamir Şanlıurfa Eyyübiye 

Araç Bakımı

Uzun ömürlü motor kullanımı, her dönemde yüksek performans, güvenli sürüş ve yakıt tüketimi optimizasyonu için araç bakımı çok önemlidir. Düzenli periyodlarda uzman ellerde aracınıza bakım yaptırmanız gerekir. Peki, araç bakımı nedir, kaç km’de bir bakım yapılır ve neleri kapsar?

Parçalarda Eskime / Eksilme Varsa!

Kullanıma bağlı olarak parçalarda eskime, yıpranma varsa değişim ya da onarım gerekebilir. Özellikle sıvılarda ve yağlarda eksilme, bozulma olabilir. Bunlar, motorun sağlıklı çalışması için değişim gerektirir. Bozuk bir parça, eksik bir yağ, aracınızda çok büyük sorunlara neden olabilir. Araç bakımı, sadece sizin sürüş keyfiniz için değil trafikteki diğer sürücü, yolcu ve yayaların güvenliği için de önemlidir. Bu nedenle Tercih Otomotiv  yaptırmalı, gerekli değişiklikleri, onarımları mutlaka sağlamalısınız. 

Araç Yağ Değişimi

Yağlar, motorlu araçların sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için çok önemlidir. Peki, araç yağ değişimi nasıl yapılıyor ve hangi yağlar kullanılıyor? Konvensiyonel motorların en büyük sorunu ve en bilinen yıpranma nedeni sürtünmedir. Motor yağı ise sürtünmeyi önleyen ya da azaltan ana malzemedir. Bir motorlu araç belirli bir km değerine ulaştığında motor yağı mutlaka değişmelidir. Zira, azalır, eksilir hatta biter. Ancak motor yağı, sadece bittiği ya da eksildiği için değil değerini kaybettiği için de değiştirilir. Eğer yağ, ısınmaya direncini kaybettiyse sürtünmeye karşı parçaları koruyamaz hale gelecektir. Bu da yenilenmesi gerektiğini gösterir. Motor yağı kadar motor yağı filtresi de önemlidir. Bu konuda da gerekli kontroller periyodik olarak yapılmalı, gerekli yenilemeler sağlanmalıdır. Otopratik, motor yağının seviyesinin sık sık ve düzenli olarak kontrol edilmesini ve motor yağ filtresi ile birlikte üreticisinin aracınız için belirttiği aralıklarla değiştirilmesini tavsiye etmektedir.

Firma Videoları

Firma İlan & Ürünler

Firma Henüz İlan Eklememiş.
Firma Henüz İlan Eklememiş.

Firma Yorumları

Vedat basmacı
25 Ocak 2022 , Salı 23:39:45

Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Bundan dolayı yorumlarınızı bekliyoruz.


Yorum Yazmak İstermisiniz?

İletişim Bilgileri

Tercih Otomotiv  Oto Tamir Şanlıurfa Eyyübiye 05425463480

Harita Konum

1. CADDE 1. SOK. No:6 - EVREN SANAYİ SİTESİ - ŞANLIURFA

Şanlıurfa / Eyyübiye

Mesaj Formu

QR Code