• : 0543 944 2523
Sarı Sayfalarda Reklam
img
Dünya

Sarı Sayfalarda Reklam

Sarı Sayfalarda Reklam

Bazı insanlar sarı sayfaların diğer reklam yöntemleri gibi yanıt almadığına inanmaktadır ve bu bir dereceye kadar doğrudur ancak bütünüyle değil. Geleneksel sarı sayfalardan bahsederken, bu sayfalara reklam vermeyi tercih edenlerin sayısında bir düşüş olduğu kesin. Yakın tarihli bir rapora göre, belirli bir bölümdeki en çekici reklam bile arayanlardan eskiden olduğu gibi yanıt alamıyor. Aksine, rehberlere reklam verme fiyatları artıyor ve bu da tamamen farklı bir hikaye anlatıyor. Gerçekte farklı kategoriler farklı oranlarda düşüşe tanık oluyor. Örneğin avukatlar kategorisi en fazla düşüşü görürken, acil servis sağlayıcıları bölümü aynı arama oranına sahip. Cep telefonu, emlak ve mobilya gibi bölümlerde ise artan müşteri talebi nedeniyle yükseliş görülüyor. İlanın boyutunu ya da görünümünü değiştirmek artık harikalar yaratamıyor.


Uzmanlar, müşteri kazanmak için sarı sayfalara güvenmenin yeterli olmadığını belirtiyor. Bununla birlikte diğer seçenekler de değerlendirilmelidir. İnternetin her eve ulaşmasıyla birlikte, internet kullanıcılarının neredeyse yarısı her gün interneti kullanıyor. Evlerinin rahatlığında online alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Ürün hakkında yorum almak için internette araştırma yapılmalıdır. Genellikle online alışveriş yapmayan insanlar da, bilgi bir fare tıklamasıyla sağlandığı için online alışveriş yapmayı tercih ediyor. Ürünü kullanan müşteriler, kullandıktan sonra ürün hakkında geri bildirimde bulundukları için insanların güvenmesi daha kolaydır. Nispeten daha yeni bir konsept de sarı sayfaların çevrimiçi hale gelmesidir. Bunların iyi yanı, basılı rehberlerin aksine sık sık güncellenmeleri ve dünyanın herhangi bir yerinden görüntülenebilmeleridir. Yapılan araştırmalara göre geri dönüşler her yıl yüzde yirmi beş oranında artmaktadır. Dolayısıyla, sarı sayfalar reklamcılığına yatırım yapmak isteyenler çevrimiçi olmayı düşünebilirler.  Dizinler, bir anahtar kelime veya kelime öbeği yazıldığında sonuçları getiren arama motorlarına gönderilir. Küçük ve yerel işletmeler de sonuçların getirdiği sayfalarda yer alabilirler. Şirketle ilgili tüm bilgiler çevrimiçi sarı sayfalarda yer alıyorsa, bir web sitesi oluşturma maliyetinden tasarruf edilebilir. Rehber kaydını yenileme tarihine dikkat edin ve reklamı değiştirme ihtiyacı varsa, çevrimiçi sarı sayfalarda bu büyük bir sorun değildir. Bazı başlangıç web siteleri, sarı sayfalarına ücretsiz reklam yerleştirmeyi teklif eder. İnternette bu tür web sitelerini arayın. 


Daha büyük işletmeler kendi web sitelerini kurabilir ve çevrimiçi sarı sayfalara bağlantılar yerleştirebilirler. İşletme hakkında makaleler çerçevelenebilir ve Ezine'lere ve iş alanıyla ilgili web sitelerine gönderilebilir. Bazı web siteleri ücretsiz makale göndermeye de izin vermektedir. Sarı sayfaların amacı temelde potansiyel müşteriler elde etmektir, ancak bu mevcut müşterilerin ihmal edilmesi gerektiği anlamına gelmez. Onlarla olan ilişkiyi güçlendirmek ve onlara sağlanan ürünlerin standardını koruyarak güvenlerini korumak için adımlar atılmalıdır. Tamamen memnun olduklarında, fiyat artışı onları rahatsız etmeyecek ve tanıdıkları kişilere şirketten bahsedecekler, bu da yeni müşteriler kazandıracaktır. Amaç akıllıca çalışmak ve doğru reklam yöntemini seçmektir. Eğer bir işletme reklam için sarı sayfalar dışında başka bir yöntem kullanmıyorsa, bu sorunlara neden olabilir ve ürünler satılmayabilir. Rehberlere reklam vermek için ne kadar para harcandığını analiz edin ve işletmenin elde ettiği müşteri miktarının istenilen düzeyde olup olmadığını tahmin edin. Potansiyel bir müşteriden telefon geldiğinde, işletmeden nasıl haberdar olduklarını sorun. Bu, hangi reklam yönteminin işletme için ideal olduğunu analiz etmeye yardımcı olacaktır. Hatayı düzeltmek ve doğru yönteme geçmek için asla geç değildir. 


İlginizi Çekebilir

 • img

  Hacamat Tedavisi - Çeşitli Rahatsızlıklar İçin Faydaları

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  Çanakkalede telefonla dolandırıcılık şüphelisi suçüstü yakalandı

  Asayiş
  Haberi İncele
 • img

  Müşteri İlişkilerini Geliştirme

  Magazin
  Haberi İncele
 • img

  Beyaz eşyada ÖTV kalıcı olarak kaldırılmalı

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Kadınlar vergi ödemeden esnaf olabiliyor!

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  İnşaat Sonrası Daire Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Magazin
  Haberi İncele
 • img

  Sarı Sayfalarda Reklam

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Dondurmanın Faydaları Ve Zararları Nelerdir

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  İnternet Reklamcılığı

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Son dakika! Erdoğandan çok konuşulacak Ukrayna tepkisi: Kırıma ses çıkarsaydınız böyle olmazdı

  Siyaset
  Haberi İncele